Uwolnienie potencjału drzemiącego w łańcuchu dostaw

Technologia RFID w przemyśle motoryzacyjnym

Dowiedz się, jak spełniać wymagania producentów samochodów, oznaczając swoje części znacznikami RFID

Etykietowanie części samochodowych ma kluczowe znaczenie w procesie produkcji. Dowiedz się, jak czerpać korzyści z technologii RFID


Przeczytaj nasz opis przykładowego zastosowania

Wywiązywanie się z terminów dostaw ustalonych przez producenta samochodów

Firma Zebra wdraża systemy do identyfikacji i śledzenia części za pomocą technologii RFID wraz z producentami samochodów. Razem zdefiniowaliśmy optymalne rozwiązania RFID, które opisujemy poniżej.

Pobierz Przykład Zastosowania

Przemysłowe drukarki ZT600 i ZT400 oraz mobilne drukarki RFID ZQ630
Zbudowane dla trudnych środowisk i zastosowań RFID, z możliwością podłączenia do chmury oraz modernizacji w terenie.

Certyfikowane materiały eksploatacyjne firmy Zebra
Wykorzystując chipy wiodących producentów w celu zaspokojenia Twoich potrzeb, firma Zebra oferuje ponad 40 etykiet RFID o niestandardowych rozmiarach i z różnych materiałów.

Ręczne czytniki RFID MC3300R i MC3390R
Wzmocniona konstrukcja, stworzona z myślą o maksymalnej dostępności do pracy, lekka budowa, doskonały zasięg odczytu RFID i najlepsza w tej klasie czułość odbiornika zapewniająca większą dokładność odczytu.

Zyskasz ściśle zintegrowaną platformę RFID, która nie tylko umożliwi zachowanie zgodności z przepisami, ale również zapewni cenny wgląd, który będzie motorem transformacji i automatyzacji procesów w celu zwiększenia wydajności i umożliwienia pracownikom zajęcia się pracą o większej wartości.

Z firmą Zebra można wykorzystać zalety kompatybilności zapewnianej przez urządzenia pochodzące z jednego źródła w celu stworzenia płynnie działającego, kompleksowego rozwiązania RFID, które usunie słabe punkty, ułatwi wdrożenie i przyspieszy sukces. Nasi eksperci sprawnie poprowadzą przez cały proces, zapewniając pełen zakres wsparcia wdrożeniowego i wykonawczego, aby droga do sukcesu była jasna, logiczna i stosunkowo bezbolesna.

Miej pewność, że Twoje etykiety będą za każdym razem spełniać surowe wymogi.

Dobór właściwych materiałów eksploatacyjnych RFID do swojej działalności

  • Wielkość chipu. Odpowiedni chip RFID może zapewnić idealny zasięg odczytu.
  • Typ czytnika. Znajdź właściwe materiały eksploatacyjne, które reagują na różne czytniki RFID i obsługują różne zastosowania.
  • Powierzchnia materiału. Dobieraj materiały eksploatacyjne w oparciu o zastosowanie na różnych materiałach, w tym na opakowaniach z tektury falistej, szkła, plastiku, metalu itp.

Etykiety dopasowane do Twoich unikalnych części

  • Zespół badawczo-rozwojowy ds. materiałów eksploatacyjnych firmy Zebra może przetestować wymagania producentów samochodów, aby zalecić niezawodne rozwiązanie do etykietowania.
  • Zebra odtwarza rzeczywiste warunki poprzez testowanie przyczepności i trwałości na rzeczywistych materiałach powierzchniowych właściwych dla podzespołów wytwarzanych przez Twoją firmę.
  • Ponieważ nigdy nie stosujemy zamienników, unikniesz opóźnień spowodowanych niedostatecznymi wynikami i potrzebą użycia nowej etykiety.