ELLERİ YIKAMAK ÖNEMLİDİR, ELLERİNİZİN GÜN BOYU DOKUNDUĞU CİHAZLARI TEMİZLEMEK DE ÖYLE
MOBİL BİLGİSAYARLARIN, TABLETLERİN, YAZICILARIN, BARKOD OKUYUCULARIN VE DİĞER CİHAZLARIN KUSURSUZ DEZENFEKSİYONU, İŞ YERLERİNDE VE KAMUSAL ALANLARDA ENFEKSİYON KONTROLÜ BAKIMINDAN ÇOK ÖNEMLİDİR. FAKAT BUNU YAPMANIN DOĞRU VE YANLIŞ YÖNTEMLERİ VAR.
9 Mart 2020

* Kullanıcı Kılavuzları dahil, tüm kaynaklar dilinizde mevcut olmayabilir. İlave bilgiye ihtiyaç duyarsanız lütfen Destek Ekibiyle görüşün.

COVID-19 koronavirüs hızla yayıldığından, hastanelerde, depolarda, mağazalarda, sevkiyat sırasında ve birçok yerde kullanan ön hat çalışanlarını en iyi şekilde korumak için ürünlerimizin nasıl temizlenmesi gerektiği hakkında çok sayıda soru alıyoruz. Sorular, sunduğumuz tüm mobil bilgisayar, barkod okuyucular ve yazıcı portföyü hakkında… ve bugün hizmet verdiğimiz her sektörden geliyor.

Vardiyalarda birçok çalışan tarafından kullanılacak olan cihazların temizliğini zorunlu tutuyoruz, bu yalnızca ürünlerimizi tasarlarken değil, aynı zamanda sahada kurulduktan sonra cihazların en etkili nasıl temizlenecekleri ve dezenfekte edilecekleri konusunda müşterilerimize ve iş ortaklarımıza açık rehberlik sunmamız bakımından önemli bir gereklilik.

Zebra ürünleriniz için bir temizleme protokolü dağıtırken göz önünde bulundurulması gereken en önemli husus, bir cihazın nasıl ve hangi ürünle temizleneceği ile ilgili kılavuzumuzun her cihaz için farklı olmasıdır ... tüm cihazlara uygun tek bir çözüm yoktur.

Sağlık hizmetinde kullanılan Zebra barkod okuyucuların, yazıcıların ve mobil bilgisayarların nasıl dezenfekte edileceğine ilişkin ayrıntılı talimatlar ilgili linklerde mevcuttur.

Sağlık sektörü dışındaki Zebra modelleri için, web sitemizin Destek bölümünde ürününüzün modeline uygun Kullanıcı Kılavuzu'nu açın ve Temizlik Talimatları bölümüne bakın. Örneğin, TC57 kullanım kılavuzunda 212. sayfadan itibaren ayrıntılı bilgileri mevcuttur. Bu belgede "temizle" kelimesi ile arama yapmanız yeterlidir.

Bu Kullanıcı Kılavuzlarında kılıfın, düğmelerin, (varsa) ekranın ve diğer parçaların nasıl dezenfekte edileceği hakkında adım adım talimatlar bulacaksınız. Her parça için hangi temizlik maddelerinin kullanımının (saflık veya formülasyon seviyeleri ve asla kullanılmaması gereken temizlik maddeleri dahil) güvenli olduğunu da teyit edebilirsiniz. Temizleme işlemleri sırasında cihazın kullanımıyla ilgili önlemler ve en doğru uygulamalar da ayrıntılı olarak açıklanmıştır, bu nedenle lütfen cihazlarınızı temizlemeden önce verilen talimatları okuyun. Sorularınız içinDestek ekibimiz ile her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıca, ulusal düzeyde tanınmış enfeksiyon kontrolü uzmanı Darrell Hicks tarafından yazılmış “Enfeksiyon Önleme Uygulamaları” raporumuz mevcuttur. Bu rapor sağlık sektörüne yönelik olsa da buradaki öneriler her sektörden şirketin, personel ve müşteri sağlığını koruyacak ek önlemler alırken kullanabileceği sağlam bir altyapı sunuyor.

Zebra, orijinal ekipman üreticisi (OEM) kılavuzlarını kullanarak mümkün olan en kısa sürede şirketiniz için bir cihaz temizleme politikası çıkarmanızı önerir. Bu politikalar çalışanların mobil cihazları, barkod okuyucuları, yazıcıları ve diğer cihazları düzenli olarak dezenfekte etmelerine yardımcı olacaktır. Ayrıca, ortak kullanılan teknoloji araçlarının virüs bulaştırma potansiyeline sahip bir kaynak olmasını önlemek için her şeyi yaptığınız konusunda çalışanlarınızın emin olmasını sağlar.

Temiz eller + temiz cihazlar = daha etkin bir enfeksiyon kontrol stratejisi

Ek bilgi ve talimatlar geldikçe, bu blog iletisini güncelleyeceğiz. Hala sorunuz mu var? Daha fazla bilgi için Destekekibimizle iletişime geçin.
  "LinkedIn"   Twitter "Facebook" "YouTube" "Blog"  
© 2020 Zebra Corp. ve/veya iştirakleri.  Tüm hakları saklıdır.  ZEBRA ve stilize edilmiş Zebra başı resmi, dünya çapında birçok yerde tescil edilmiş, Zebra Technologies Corp. ticari markalarıdır. Tüm diğer ticari markaların mülkiyeti sahiplerine aittir.